Bezprzewodowy dostęp do internetu to wygodna sprawa. Lecz prawdopodobnie wszystko co dobre musi mieć gdzieś haczyk – tak jest i tu. Taka sieć jest narażona na włączenie do sieci różnej maści intruzów. Mogą oni ściągać gigantyczne pakiety danych co obciąża sieć, a w skrajnych przypadkach działania mogą skutkować nawet blokadą sieci.

Dobrym wyjściem jest na bieżąco monitorować sieć WLAN i nieproszonych gości banować. Jeśli posiadasz urządzenie z systemem Android zainstaluj aplikację Fing. Narzędzie pozwoli zidentyfikować wszystkich uczestników połączenia z siecią WiFi, do której aktualnie jest podpięty sprzęt.

Fing-SS

Wykrywa adres MAC, typ i producenta urządzeń. Wyświetla pełną datę z godziną zalogowania do naszej sieci. Pozwala badać Ping, śledzić trasy pakietowe i ilość otwartych portów. Posiada wyszukiwarkę serwerów DNS, skaner i tester usług/połączeń TCP. Ciekawostką jest funkcja zdalnego wyłączania komputerów przez sieć lokalną. Historia i kopa zapasowa danych też została dodana, oczywiście udogodnień jest więcej.

Wszystkie lepsze routery WiFi posiadają funkcję blokady na dostęp wybranych urządzeń. Wykorzystaj zebrane dane przy pomocy aplikacji do wprowadzenia w ustawieniach dostępu routera.

Pobierz Fing – Network Tools

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone