Podczas zwyczajnych zajęć na komputerze użytkownik narażony jest na ataki złośliwego oprogramowania. Zagrożenia te cechują się coraz większą złożonością – aktualnie są tak zaawansowane, że ciężko wyobrazić sobie co przyniosą następne generacje. Chwila nieuwagi i zainstalowanie małej aplikacji albo wizyta na stronie internetowej skutkuje umieszczeniem szpiega w systemie (niewidzialnego szkodnika).

Główne założenie podczas tworzenia tego typu syfu to kradzież danych lub po prostu szkodzenie dla sportu, czyli test w celu stworzenia czegoś gorszego. Zazwyczaj przedostanie się czegoś można zaobserwować zaburzoną stabilność i szybkość działania systemu. Istnieją również wirusy, szpiegi, trojany, malware, dialery, rootkity i inne robaki, których istnienie w systemie niczym się nie przejawia – wtedy pomocne będzie oprogramowanie z linkiem poniżej.

Program szybko odnajdzie wszystkie zagrożenia w systemie Windows i usunie na zawsze. Dodatkowo wykrywa potencjalnie niechciane aplikacje PUP instalowane przez developerów w celach reklamowych, często zamulających działanie systemu operacyjnego. Nie pochłania zasobów sprzętowych dzięki czemu system nie zwalnia. Posiada niezależny skaner i może być używany obok programu antywirusowego zainstalowanego już w systemie.

Malwarebytes_Anti-Malware

Program zabezpieczający jest bezpłatny.
Istnienie wersja Premium wzbogacona o działanie w tle.

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone