Mamy informacje jak nadchodząca aktualizacja Windows Phone czyli 8.1 ma zamiar trochę zawojować na rynku smartfonów o klienta. Ciekawostką jest obsługa dwóch kart SIM jednocześnie, funkcja znana już od dłuższego czasu w telefonach z Androidem na pokładzie tzw. Dual-SIM.

Każda z kart SIM będzie posiadała własne żywe kafelki. Aplikacje i gry będzie można instalować na karcie pamięci microSD. Wsparcie dla wirtualnych przycisków wstecz, start i szukaj (obecność fizycznych przycisków stanie się zbędna). Do grona producentów urządzeń z Windows Phone dołączą nowi producenci, teraz będą nimi Foxconn, HTC, Huawei, ISR, Karbonn, Lenovo, LG, Longcheer, Nokia, Samsung, ZTE i Xolo.

Ponadto sam system ma przynieść sporo ulepszeń pod względem funkcjonalności użytkowej. Do ciekawszych zmian należą: centrum powiadomień, nowa przeglądarka, głosowe wycieranie numeru, wybór aplikacji do zarządzania wiadomościami tekstowymi, nowy kalendarz z pogodą, osobne ustawienia poziomu głośności dla dzwonków, powiadomień i multimediów, obsługa VPN, czy też ustawienie dowolnego tła pod kafelkami. Nowości jest oczywiście więcej.

Wszyscy posiadacze smartfonów z Windows Phone 8 dostaną aktualizację do wersji 8.1.

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone