Dziś o godzinie 19:00 na konferencji prasowej zorganizowanej przez Microsoft został zaprezentowany najnowszy Windows. Pierwsza informacja, która wprowadziła w zdziwienie tam obecnych to nazwa nowego systemu – Windows 10. Większość była przekonana, że następca Windows 8.1 przyjmie nazwę Windows 9, stało się jednak inaczej.

Windows 10 będzie działał na większej liczbie urządzeń niż dotychczas. Użytkownicy różnego rodzaju komputerów, smartfonów, tabletów nawet Xbox-a doświadczą dobrodziejstw jakie przyniesie nowy system od Microsoft-u. Na wszystkich platformach będzie można uruchomić to samo oprogramowanie, instalowane z tego samego sklepu.

W nowym Windows powróci Menu Start, a dokładnie odświeżona jego wersja łącząca funkcjonalności znane z Windows 7 i Windows 8.

Win10-Start

Wirtualne Pulpity powinny również poprawić jakość pracy. Dodano Task View przycisk na pasku zadań wyświetlający listę aktualnie otwartych programów. Co ciekawe nawet Wiersz polecenia doczekał się mniejszych ulepszeń. Windows 10 dopasuje interfejs do urządzenia na jakim aktualnie przyjdzie pracować, przykładowo mysz/klawiatura lub dotyk. Na hybrydach będzie dostępne auto-przełączanie. Interfejs wizualnie ma być idealnym połączeniem tych znanych z Siódemki i Ósemki.

Wczesną wersję systemu Windows 10 Technical Preview do testów można ściągnąć ze strony. Oficjalna premiera Windows 10 ma mieć miejsce w drugiej połowie 2015r.

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone