Emulacja Androida pozwala zainstalować aplikacje i gry z Google Play na Windows obsługując przy pomocy klawiatury i myszy w dużej rozdzielczości na pełnym ekranie. Aktualnie oprogramowanie jest na tyle dopracowane wydajnościowo i użytkowanie niczym nie odbiega od smartfona czy tabletu, a nawet przewyższa płynnością i wygodą obsługi. Gracze docenią możliwość grania w ulubione gry z Androida na padzie lub innych kontrolerach.

Do używania emulatorów polecam założyć nowe konto Google.

#1 Droid4x
droid4x

Lekki co dodaje szybkości działania posiada tylko potrzebne funkcje. Preinstalowane wyłącznie najważniejsze aplikacje. Wydajność na bardzo dobrym poziomie z zachowaniem wysokiej jakości grafiki. Minimalistyczny interfejs pomaga w nawigacji. Do obsługi można używać sparowanego smartfona. Najmłodszy emulator w zestawieniu.

Pobierz Droid4x

#2 BlueStacks
bluestacks

Wydajny emulator jednak ociężały zbędnymi funkcjami jak chat, stream tv. Zainstalowane niepotrzebne aplikacje jakie doinstalujemy samodzielnie w razie potrzeby. Wersja bez bloatware to koszt 2$ m-c. Głównie gry działają tu świetnie ale aplikacje też dają radę. Prawdziwy weteran pamięta czasy trudnych początków emulacji Androida na Windows.

Pobierz BlueStacks

#3 Andy
andy

Cechą wyróżniającą jest synchronizacja telefonu i komputera korzystając z aplikacji przez co płynne przejście na drugie urządzenie następuje natychmiast. Gry i aplikacje działają bardzo dobrze. Mnogość preinstalowanych aplikacji reklamowych i wyskakujące okna pozostawiają niesmak. Dawniej zawierał wiele bugów aktualnie tendencja może się powturzyć bardzo rzadko. Do działania wymaga VirtualBox.

Pobierz Andy

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone