Przejrzenie wszystkich dostępnych aplikacji na system Android byłoby nie lada wyzwaniem. Tak ogromna dostępność wszystkiego wymusza instalowanie coraz to nowszych i lepszych aplikacji. Zazwyczaj przychodzi moment kiedy już trzeba usunąć starą grę. I tu właśnie na dysku zaczynają gromadzić się pozostałości folderów i plików po odinstalowanej grze. Oczywiste coś takiego tylko zabiera miejsce i zamula system.

Można posprzątać system ręcznie, lecz nie jest to łatwe. Katalogi często odbiegają nazwami od aplikacji, a odnaleźć wszystkie pozostałości na partycji systemowej zabiera dużo czasu. Usunięcie nie tego co trzeba grozi uszkodzeniem systemu Android. Właśnie z myślą o uproszczeniu i bezpieczeństwu całego procesu powstała prosta aplikacja.

SD Maid oprócz w/w funkcjonalności potrafi eksportować aplikacje do pliku .apk, całkowicie usuwać z danymi, zamrozić lub zresetować do stanu pierwotnego. Wyszuka i bezpiecznie usunie pozostałości w pamięci urządzenie należące do starych aplikacji oraz inne śmieci. Poinformuje co zajmuje najwięcej miejsca – pozwala szybko zwolnić duże ilości miejsca na dysku.

SD_Maid

Funkcja zwiększająca wydajność baz danych spisuje się tu całkiem dobrze. Oferuje porządny Eksplorator plików z wyszukiwarką (na uprawnieniach root znajdzie wszystko). Dostarczy ważne informacje o sprzęcie wraz z dziennikiem ostatnio zmodyfikowanych plików.

Pobierz SD Maid

Znalazłem...
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone